Uživatelské nástroje

Nástroje pro tento web


Postranní lišta

Menu


web GML
intranet GML


© GML 2014
používáme Dokuwiki

navody:edupage:pro-ucitele-prihlaseni

Pro učitele: Přihlášení, změna hesla

Systém Edupage od ledna 2019 nahradil SAS v oblasti zadávání známek pro pololetní klasifikaci. Každý z učitelů zapíše pololetní klasifikaci do Edupage (namísto klasických A3 v malé sborovně).

První přihlášení

Systém Edupage má samostané účty (nespojené se školními loginy+hesly ani s loginy+hesly do pošty). Mailem od uživatele „Mailova sluzba Edupage.org“ Vám přijde první heslo:

Kliknete v něm na odkaz https://gmlbrno.edupage.org, otevře se stránka, na kterou jste možná zvyklí z online verze rozvrhů či suplování:

Není špatné si zkontrolovat, že adresa skutečně odpovídá https://gmlbrno.edupage.org a nalevo od ní je ikona uzamčeného zámku (viz červené šipky v obrázku) – pro ujištění, že nám ten web někdo nepodvrhnul… :-)

Kliknete vpravo nahoře na PŘIHLÁŠENÍ, vyplníme login (např. havlasek@gml.cz) a heslo (např. d2urms). Systém nás přihlásí:

Nelekněte se velkého množství informací, většina z nich stejně nefunguje ;-) Pro běžné činnosti stejně budete potřebovat jen dvě ikonky v horním modrém proužku (vlevo Hodiny, vpravo Známky).

Změna hesla

Napoprvé je velmi vhodné heslo změnit. Vpravo nahoře klikneme na tlačítko Jste přihlášeni jako (jméno+příjmení) a v něm na Můj profil. Objeví se stránka:

Zde ve spodní části pod nadpisem „Váš školní EduPage účet“ (:!:Pro jistotu ještě jednou: Ve školním účtu. Pro soukromý účet typu „rodič“ budou výhledově mít ti z vás, kteří zde mají dítě coby studenta…) kliknete Změnit heslo. Zadáte staré a pak dvakrát nové.

Poučení při změně hesla

Kolegové, berte, prosím, na vědomí, že silné heslo je to jediné, co stojí mezi Vámi a hackery z řad studentů, kteří by si mnohdy velmi rádi napsali známky jiné, lepší… :-) Hesla typu Klarka2009 nebo abc123 nepoužívejte.

Alternativa do mobilu

Veškerou agendu lze kromě webu https://gmlbrno.edupage.org vést i na androidím mobilu (https://play.google.com/store/apps/details?id=air.org.edupage&hl=cs), pokud se do aplikace přihlásíte jako učitel stejným loginem+heslem.

navody/edupage/pro-ucitele-prihlaseni.txt · Poslední úprava: 23. 08. 2020, 10.48 autor: havlasekadm