Uživatelské nástroje

Nástroje pro tento web


navody:ctecky-kindle

Čtečky elektronických knih Kindle Paperwhite 3

Čtečky Amazon Kindle Paperwhite 3 pořízené z projektu Lectores jsou na GML v počtu 6 kusů. Jsou k volnému půjčení k dispozici v knihovně GML.

Označeny jsou 01 až 06, jednak na svém papírovém obalu, druhak i lihovkou na zadní straně přístroje.

Zaregistrovány jsou pod jedním účtem knihovna@gml.cz (s heslem, které bude mít ve správě paní knihovnice). Evidovány jsou centrálně (přes Amazon.com).

Každá čtečka má samostatnou mailovou adresu gml_kindle_01@kindle.com až gml_kindle_06@kindle.com. Pošlete-li na tuto adresu mail s přiloženou knihou, automaticky se (při prvním kontaktu daného Kindlu se sítí) dostane tato kniha i do přístroje. Druhou možností, jak knihy do přístroje dostat, je připojení přes běžný USB kabel – čtečka má mikroUSB konektor a chová se jako běžný externí disk (přiřadí se mu volné písmeno, např. E:), do jehož složky documents (tedy např. do E:\documents) lze knihy zkopírovat.

Budete-li do nich kopírovat nějaké vlastní knihy, vytvořte si pro ně podadresář, např. E:\documents\havlasek, který před návratem do knihovny smažte.

Do Kindle Paperwhite můžete nahrávat soubory v těchto formátech: .AZW, .MOBI, .PRC, .TXT a .PDF. V GMLáckých čtečkách naleznete předpřipravených:

  • cca 7500 knih, z toho cca 3000 knih v češtině/slovenštině (rozdělených podle země původu, zvlášť pak složku s Českou školní četbou),
  • mapy 271 světových měst (zaměřeno ovšem na ČR)
  • dva CZ-EN slovníky připravené na použití při četbě.

Všechny zmiňované knihy, mapy i slovníky jsou volně šiřitelné a najdete je též na školním disku L: v adresáři „L:\encyklopedie\Cestina - Knihy z Kindle (volne siritelne)\“, kde je též v podsložce „Programy“ free software Calibre, které umí všechny elektronické knihy číst a konvertovat mezi jednotlivými formáty.

navody/ctecky-kindle.txt · Poslední úprava: 19. 01. 2016, 09.44 autor: havlasekadm